SÜRME KAPI SİSTEMLERİ’NİN FAYDALARI

adielle sürme kapı

25 May SÜRME KAPI SİSTEMLERİ’NİN FAYDALARI

Sürme Kapı Tasarımlarınıza Esneklik Katıyor

Sürme Kapı duvar İçinde saklanarak veya estetik cam malzemelerden yapıldıklarında duvar yada kendi üzerlerine sürülerek kullanılan dolayısı ile açılma alanı olmadığı için mekanlarınızın kullanım alanlarından çalmayan bir sistemdir.

 

Duvar içerisine doğru hareket eden mekanizmalar bir çelik veya alüminyum kutu şeklinde duvar içerisine (aslında duvara bitişik monte edilip üzeri kaplanan)  yuvalara giren sürme kapı, standart ebatta oda kapısı büyüklüğünde kullanılabileceği gibi çift kanatlı iki yöne doğru açılan ve geniş açıklıklar sağlayan modellerde vardır. Bu tip geniş açıklıklar gerektiğinde iki ayrı mekanı tek mekan havasında algılatmak üzere kullanılırken gerektiğinde kapatılarak separasyon sağlanabilmektedir.

Özellikle her metrekarenin değer arz ettiği yüksek değerli alanlardaki inşaat tasarımlarında sürme kapı kullanılması estetik sebeplerin yanı sır tasarımdaki kapı sayısına bağlı olmak üzere 3 ila 5 m2 kullanım alan geri kazanılabilir.

 

torterolo kapı

 

Duvar içerisine gömülen modeller tamamen kasaları içlerine gömüle bilmekte, yaylı ve amortisörlü sistemler ile ittirerek geriye çıkmaları sağlanabilmektedir. Fonksiyonlarının yanı sıra estetikleri ile de ortamlara değer katabilen İtalyan tasarımları iç mimarların estetik kaygılarına karşılık verebilmektedir.

Kapı ve Sürme Kapı sistemlerimizi ürün sayfamızdan inceleyiniz.

Tags: